O pohár Vojtěcha Buriana. Zubři uspořádali první ročník turnaje v hokejbalu a brali zlato

P ř e r o v – Novou tradici založili přerovští Zubři. Na hokejbalovém hřišti u základní školy Želatovská zorganizovali historicky první ročník turnaje s názvem O pohár Vojtěcha Buriana. Mezi sebou se utkaly týmy Přerova, Zlína a Hodonína tvořené hokejisty z kategorie páté třídy. Zlatá trofej zůstala doma, první místo si vybojovali Hanáci. Druzí skončili Berani, třetí pozice připadla Drtičům z jihu Moravy.

Hokejisté Přerova se pustili do novinky. Svým mladíkům z ročníku 2009, kategorie páté třídy, zpestřili přípravu turnajem v hokejbalu. Konal se na hřišti v sousedství ZŠ Želatovská, které otevřeli letos na začátku června.

„Pocity z prvního ročníku jsou výborné, všechno včetně počasí nám vyšlo. Děti i jejich rodiče si turnaj užili, akce proběhla bez chyby," liboval si hlavní organizátor turnaje a kouč zubří mládeže Vít Černohous.

PADESÁT DĚTÍ SI POŘÁDNĚ ZABĚHALO

Týmy domácího Přerova, zlínských Beranů a Drtičů z Hodonína si to rozdaly o pohár pojmenovaný po dlouholetém hokejovém trenérovi MEO a zakladateli hokejových tříd Vojtěchu Burianovi.

Černohous potvrdil, že v přerovském hokejovém klubu chtějí děti zapojovat i do jiných sportů. Využívají k tomu právě různé turnaje, jež se skládají z více aktivit.

„Čtyřicet, padesát dětí se celý den hýbalo, což jsme si od akce slibovali. Pan Burian je v přerovském hokeji velký pojem, dodnes těžíme z toho, že se mu povedlo propojit hokejový klub a základní školu Želatovská. Je hezké si ho prostřednictvím sportovní akce připomínat," řekl třiadvacetiletý trenér.

RYCHLÉ SŽITÍ S JINÝM SPORTEM

Hokejbalové zápasy nabídly zajímavý průběh. Hráči zvyklí na jízdu na bruslích nejprve zjistili, že bez neustálé práce s nohama se nikam nepřesunou. Brzy na nich byla znát únava a museli začít přemýšlet, kam se na hřišti pohnou.

Vít Černohous hokejbal dříve hrával. Ví tak, že ve srovnání s hokejem se v řadě věcí liší. Například v odskoku míčku či v chování povrchu. „Všichni kluci se ale s úskalími rychle srovnali a postarali se o krásná vyrovnaná utkání," potěšilo jej.

Zápasy pořadatelé rozdělili na dvě poloviny, body se připisovaly za každou zvlášť. Přerovští Zubři porazili Hodonín 3:2 a posléze stejnému soupeři podlehli 2:3 po samostatných nájezdech. Šlo o jejich jedinou prohru v turnaji, Zlín totiž zdolali dvakrát 3:2 – z toho jednou na nájezdy.

HRÁT SE BUDE I PŘÍŠTÍ ROK

S devíti získanými body se hostitelský celek mohl radovat z celkového prvenství. Druhé místo rozdílem jediného bodu vyválčili Zlínští. Valaši po dvou porážkách s Přerovem nestačili ani na Hodonín (5:6sn), ve druhém případě ovšem Drtiče přemohli 3:2.

Hokejbal pak ještě doplnily souboje ve fotbale. Turnaj se tak protáhl až do večera.

Pořadatelé uvedli, že již nyní přemýšlí nad jeho druhým ročníkem. „Pohár je putovní, takže za rok určitě zase proběhne," slíbil Vít Černohous a poděkoval všem, kdo se na uskutečnění turnaje podíleli.

Galerie

Nadační fond podporují

Nadační fond Vojtěch Buriana 2018 © Všechna práva vyhrazena.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.